tomova stránky

Výtejte na mých stránkách

dotazy a přání

hodiny

novinky

simpsnovi

Simpsonovi v průběhu své televizní existence získali řadu ocenění. Jen tak náhodně: Bart Simpson byl časopisem Time vedle Franka Sinatry či Stevena Spielberga umístěn do žebříčku padesáti nejvlivnějších osobností v zábavním průmyslu. Simpsonovi mají také svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a také překonali dosavadní rekord seriálu Flinstoneovi v počtu epizod
Při volbě jmen mnoha postav seriálu se nechal Matt Groening inspirovat svým nejbližším okolím:
  • Homer Simpson – Homer Groening (otec Matta Groeninga a jeden z jeho synů),
  • Marge Simpsonová – Margaret Groeningová (jeho matka), i když simpsonovská Marge se jmenuje Marjorie,
  • Líza Simpsonová – Lisa Groeningová (jeho sestra),
  • Maggie Simpsonová – Maggie Groeningová (další z jeho sester),
  • Bart Simpson – syn (anagram slova brat - spratek) – Bart patrně ztvárňuje Matta samotného.

Základní rodinu Simpsonových tvoří rodiče Homer Simpson a Marge Simpsonová, děti Bart, Líza a Maggie, pes Spasitel a kočka Sněhulka II., která však nešťastně zemřela v díle Já, robot (15. série). Líza si našla novou kočku Sněhulku III., která se jí nešťastně utopila v akváriu, i čtvrtá Lízina kočka Coltrane zemřela, tentokrát vypadla z otevřeného okna, až patá kočka, kterou Líza pojmenovala opět Sněhulka II. - ta jí zůstala. Další příbuzenstvo jsou Margiiny sestry Patty a Selma Bouvierovy, Homerův otec Abe, Homerova matka Mona Simpsonová, která je na útěku před zákonem, jeho nevlastní bratr Herbert Powell a nevlastní sestra, poprvé spatřena v epizodě Obtěžoval jsem anglickou královnu (angl. The Regina Monologues), až po postavy, které se nikdy neobjevily, pouze se o nich mluvilo. Mezi takové patří strýc Arthur či Homerův bratranec Frank, z kterého se později stala Františka, pak se dal k nějaké okultní sektě, kde mu říkají „Matka Shabooboo“.

Místa, ve kterých se seriál odehrává jsou různorodá, nejčastěji se děj odehrává ve fiktivním městě Springfield, bydlišti většiny hlavních postav. A jak říká sám Matt Groening: I když pocházím ze Springfieldu v Illinois, název Springfield jsem zvolil proto, že je to jedno z nejčastějších jmen měst a osad v USA.

V roce 2006 se objevily zprávy, že Matt Groening souhlasí s celovečerní verzí seriálu. Film "The Simpsons Movie (Simpsonovi ve filmu)", uvedený 27. července roku 2007, má charakter dílu, „protaženého“ do délky filmu.

Příběh filmu se točí kolem Homera, který zaviní největší katastrofu světa. Celý film je tvořen pomocí 2D technologie, narozdíl od mnoha 3D animovaných filmů (ale i ve filmu je několik 3D scén, evidentně renderovaných pomocí počítače). Většina kopií filmu má v ČR český dabing, stejný jako dabing seriálu.

Za pozornost stojí i fakt, že česky dabovaná verze filmu unikla na peer-to-peer sítě dříve, než verze anglická.

Základní koncept Simpsonů vymyslel jejich tvůrce Matt Groening během patnácti minut, kdy seděl v čekárně u producenta Jamese L. Brookse, kterému měl dát námět na animovaný seriál. Groening původně uvažoval, aby byl seriál podle jeho comicsových stripů Life in Hell, pak ho napadl námět na Simpsonovy.
Simpsonovi je americký animovaný seriál vyráběný režisérem Mattem Groeningem v produkci Jamese L. Brookse pro televizi FOX. Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným animovaným seriálem v historii americké televize, k datu 15. března 2007 má 18 sérií a 393 epizod. Poprvé se Simpsonovi na televizních obrazovkách objevili 19. dubna roku 1987, ovšem ne jako dvaadvacetimunutový seriál, ale jako dvouminutový skeč v Show Tracey Ullmanové, kterou tehdy vysílala americká televizní stanice Fox. Kresby skečů byly neumělé a celkem během tří sezón vzniklo 29 skečů.

Poté vznikl první díl řádných dvacetiminutových epizod s názvem Vánoce u Simpsonových (angl. Simpsons Roasting on an Open Fire), seriál měl obrovský úspěch a tak byl přesunut do hlavního vysílacího času.

 

 
Doufám,že se vám tydle stránky líbí pokud ne tak jste realisti ale mě je to jedno víte vůbec jak je v dnešní době udělat nějaký stránky