tomova stránky

Výtejte na mých stránkách

dotazy a přání

hodiny

novinky

3.serie

Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (3}23, který je oddělenou druhou polovinou tohoto.

Na pláží probíhají poslední přípravy k odchodu. V táboře zůstávají jen Sayid, Bernard a Jin, aby zastavili útok Druhých. Ostatní se vydávají směrem k věži, aby zde pokusili zachytit signál pro vysílačku Naomi. Noční přepadení Druhých skutečně nastane a v první chvíli se vše vydaří dle plánu (sedm Druhých zemře při výbuchu), ale pak dojde ke zvratu a trojice přeživších padne do zajetí Druhých.

Pod hladinou ve stanici Zrcadlo se snaží dvojice dívek zjistit, co je Charlie zač, ale marně. Zdá se, že o funkčnosti této stanice nemají potuchy ani mezi Druhými, Ben musí vyslat Mikhaila, aby ve stanici uklidnil situaci. Ten těsně před vstupem málem zastřeli z bezvědomí právě se probudivšího Desmonda, ovšem Desmond mu stačí v bezpečí uprchnout do stanice.

Protože se trojice k hlavní výpravě nepřipojí, rozhodne se Sawyer a Juliet vrátít zpět a zjistit co se děje. Jack protestuje, ale nechá je jít. Juliet před odchodem také Jacka políbí. Sleduje je Hurley, který chce též pomoct, ale Sawyer a Juliet ho pošlou zpět. Mezitím Ben se vypravuje z tábora Druhých a to spolu s Alex, aby zabránil vysílání u věže. Alex bere s sebou, protože ví o její zradě s Karlem a chce jí "předat" přeživším.

Těžce zraněný Locke se v jámě s mrtvými už chystá zastřelit, když se mu najednou zjeví Walt a motivuje ho k tomu, aby to nedělal.

Výprava přeživších se blíží k věži, když ale najednou jim do cesty vstoupí Ben. Chce si promluvit s Jackem a snaží se ho přesvědčit, aby nevolal o záchranu, protože pak bude ostrov prozrazen. Protože Jack je rozhodnut o záchranu volat, Ben dá povel, aby na pláži byli zastřeleni zajatci. Když se ozvou tři rány, zlomený Jack napadne Bena a zmlátí ho.

Výstřely byly ale jen naoko, Sayid, Bernard a Jin stále žijí. Sawyer a Juliet přemýšlejí, jak je zachránit, když se najednou objeví ve staré dodávce Hurley a vpadne překvapivě do tábora. Přejede Ryana, zmatku využije Sayid a zabije svého strážce. Poslední obětí je Tom, kterého bez milosti zastřelí Sawyer.

V podvodní stanici Mikhail na Benův příkaz zastřelí obě ženy. Už se chystá na Charlieho, když Desmond ukrytý ve stanici mu v tom zabrání. Střeli Mikhaila a osvobodí Charlieho. Tomu se podaří z jedné ženy dostat ještě kód pro odblokování signálu.

Ihned po odblokování se objeví signál a na obrazovce se objeví Penny. Spojí se s Charliem a dostane z něj základní informace. Tvrdí také, že žádnou Naomi neposlala. Dochází ale ke zvratu, Mikhail není mrtvý a dostane se ze stanice. Odpaluje u ní granát a voda zaplavuje operační místnost. Charlie se obětuje, aby stanice nebyla zaplavena úplně a zavírá se v místnosti. Desmondovi dává ještě na poslední chvil vědět, že Naomi není s Penny. Poté umírá…

Přeživší těsně před cílem dostávají příznivou zprávu o vysvobození trojice na pláží a satelitní telefon Naomi může vysílat. Už proto zbývá jen odblokovat záchranné vysílaní Rousseau. Naomi vytočí čísla, ale v tom se zjeví překvapivě Locke a zabije jí. Vyhrožuje také Jackovi, ať nevolá. Jejich souboj vůle ale vyhrává Jack a úspěšně zavolá o záchranu. Hlas na druhém konci telefonu slibuje brzkou záchranu...

FLASHBACK

Postava flashbacku: JACK

Vidíme Jacka, jak cestuje letadlem. Je ovšem na první pohled unavený a zničený. Když poté jede pozdě v noci autem, chystá se na mostě spáchat sebevraždu, ale jen díky nedaleké autonehodě se vzchopí. Stále se snaží někoho marně telefonicky kontaktovat a pobírá velké množství prášků. V nemocnici má problémy s kázní, ve svém bytě má velký nepořádek. Vidíme ho také na pohřbu neznámé osoby - je tam ovšem zcela sám. Teprve na konec se mu podaří kontaktovat telefonem danou osobu. Setkává se s ní a vidíme, že to je Kate! Jack se jí snaží přemlouvat, aby se vrátili zpět. Zpět na ostrov. Kate nesouhlasí a odjiždí. Celou dobu jsme nesledovali Jackovu minulost, ale budoucnost...
Na pláží se připravují k akci. Podle Juliet dorazí Druzí druhý den v noci. Jack se ostatním svěří se svým plánem a zavede je na místo, kde jim Rousseau převede účinek dynamitu přineseného z lodi Black Rock. Je rozhodnuto, že dynamit použijí na podminování tábora a při příchodu Druhých vše vyhodí do povětří.

Desmond má mezitím další vizi budoucnosti. Nejdříve vidí jak Claire a její dítě Aaron nastupují v pořádku do helikoptéry. Následně, že se Charlie utopí v podvodní stanici. Původně to nechce Charliemu říci, ale posléze mu vše do podrobna vylíčí. I to, že ho nezachrání, protože právě jeho smrt přivede záchranu.

Přípravy na akci proti Druhým nečekaně naruší Karl, který byl vyslán Alex, aby varoval přeživší. Druzí zaútočí z rozhodnutí Bena o den dříve. Do jejich útoku tak zbývá jen několik hodin a proto se Jack rozhodne pro více věcí. Podminují se pouze stany, které měla Juliet označit jako ty, kde se skrývají těhotné ženy. Zároveň vyrazí výprava k vysílací věží a pomocí vysílačky od Naomi se budou snažit vyslat záchranný signál.

Posledním úkolem je výprava do podvodní stanice jménem Zrcadlo, kde je třeba deaktivovat rušící signál Druhých, tak aby záchranné vysílání bylo účinné. Na misi se přihlásí Charlie - pochopil, že toto je jeho osudem. Spolu s Desmondem sledují kabel, který kdysi objevil na pláži Sayid. Charlie se potopí do stanice, která ale není zcela zatopená jak původně měla být. Radost z toho, že přelstil osud ale Charliemu vydrží jen chvíli - najednou se objeví dvě ženy a míří na něj zbraní...

FLASHBACK

Postava flashbacku: CHARLIE

Charlie vzpomíná na pět nejdůležitějších okamžiků svého života. Jak překonal strach z vody a coby malý kluk skočil za tátou do bazénu. Jak poprvé slyšel v rádiu hrát "You All Everybody". Jak dostal od svého bratra rodinný prsten, aby tak nesl tradici. Jak zachránil na ulici neznámou ženu, kterou přepadli zloději. A konečně jak se první noc po havárii na ostrově seznámil s Claire...
V táboře Druhých panuje rozruch. Nečekaně se zjeví Locke a nese svého mrtvého otce. Trvá na tom, že svůj část dohody splnil a chce aby mu Ben odhalil tajemství ostrova. Ten je velice neochotný, Locke ho dokonce obviní z toho, že si celou věc s Jacobem a tajemstvím ostrova vymyslel. Chce za každou cenu vyrazit k Jacobovi a nezabrání mu v tom ani překvapivě navrátivší se Mikhail, který se ke Druhým vrátí poté, co ho sonický plot pouze omráčil.

Mezitím se na pláž vrátí Sawyer, aby pomocí pásky přesvědčil Sayida a ostatní, že Juliet je špeh. Zraněná Naomi je ovšem pryč, nemůže tak pokračovat snaha dostat z ní informace o záchraně. Sayid proto využije alespoň chvíle, aby spolu s Kate získal odvahu vyjádřit Jackovi nedůvěru. Do karet mu také hraje, že Jack a Juliet zmizelo neznámo kam.

Locke s Benem pokračují k místu, kde má být ukryt Jacob. Je to opuštěná chatka uprostřed džungle. Když do ní konečně vkročí, Ben začne promlouvat k židli, kde Locke nic nevidí. Locke je znechucený z toho, že vše je jen divadlo, ale když odchází, zaslechne najednou cizí hlas "Pomoz mi" a vše v místnosti se najednou začne záhadně rozbíjet.

Na pláži během noci dochází k hromadnému setkání, kde Sawyer ukazuje všem, že Juliet je špeh. Najednou se zjeví Jack s Juliet a ta na svojí obranu chce, aby Sawyer pustil druhou část pásky. Tam je slyšet Ben, jak dává instrukce Juliet, že za dva dny přepadnou tábor. Jack o tom ví, ale nechtěl to nikomu říkat, protože neví, co má dělat.

Locke a Ben opouštějí úkryt, Locke stále Benovi nevěří. To se částečně změní, když dorazí k jámě, kde jsou naházeni mrtvoly bývalých pracovníků Dharmy. Ben využije situace a překvapeného Locka střelí do břicha. Ten padá mezi ostatní mrtvoly...

FLASHBACK

Postava flashbacku: BEN

Porod Bena proběhl nečekaně už v sedmém měsíci, jeho matka Emily ho musí porodit přímo uprostřed lesa a umírá v bolestech těsně po jeho zrození. Zkroušený otec Roger zoufale příjímá nabídku neznámé organizace a vydává se na ostrov "zachránit svět". Ovšem brzy zjišťuje, že bude vykonávat jen podřadnou práci a začíná propadat alkoholu. Malý Ben, který přijel s ním, tak začíná propadat samotě, jedné noci se mu nečekaně zjeví jeho matka. Nechce aby za ní šel do džungle a chce aby počkal. Jednoho dne se malý Ben rozhodne utéct, dostane se za ochranný plot, ale náhle v džungli potká neznámého muže (Richarda), který mu věří jeho příběh o zjevení matky a říká, že jeho chvíle přijde. Po letech, kdy z Bena je už dospělý muž, dochází k akci. Během zásobovací cesty Ben pomocí plynu zabije svého otce (jeho kostru v automobilu později najdou Hurley a spol), větší řádění napáchali lidé okolo Richarda ve vesnici Dharmy. Až na výjimky všechny zabili a obsazují vesnici spolu s Benem.
Romantická noc Sawyera a Kate je narušena nečekaným příchodem Locka - přemlouvá Sawyera, aby šel s ním, protože zajal Bena. Sawyer s ním skutečně jde, ale během cesty zjišťuje, že Locke k němu nebyl úplně upřimný a chce znát pravdu. Locke částečně svojí motivací odhalí, ale stále tvrdí, že drží v zajetí Bena a chce aby ho Sawyer zabil, protože on sám to nedokáže.

Jin, Hurley, Desmond a Charlie se mezitím vrátí na pláž a tajně s sebou přinesou i zraněnou Naomi. Nechtěji o ní nikomu říkat, obzvláště Jackovi a tak si vyberou Sayida. Naomi jim poví další informace o letu 815 (že byly trosky nalezene nedaleko Bali čtyři míle pod hladinou) a také jim dá k dispozici vysílačku. Sayidovi se jí podaří zprovoznit, ale zdá se, že signál je něčím silně rušen.

Mezitím Locke a Sawyer dorazí k úkrytu, kde má být zadržen Ben - je to vrak lodi Black Rock. Lockovi se podaří Sawyera vlákat do pasti a zavřít ho v samostatné místnosti - tam ale Sawyer místo Bena nachází Lockova otce. Nejdříve neví o koho jde, ale z debaty vyplyne, že on je pravým Sawyerem, který kdysi způsobil smrt Sawyerových rodičů. Vyprokovaný Sawyer ho uškrtí a Locke (který mezitím potkal v Black Rock i Danielle) ho konečně pustí ven. S mrtvým tělem odchází do nitra ostrova, zatímco Sawyer se vrací zpět s důkazem, že Juliet je špiónka.

Na pláží dojde mezitím k tomu, že o Naomi se dozví Kate a ta se s tím svěří Jackovi. Rozhovoru přihlíží i Juliet a když Kate přemlouvá Jacka, aby podnikli něco na její záchranu, Juliet se snaží přemluvit Jacka, aby "jí o tom řekl". Jack odpoví, že ještě ne...

FLASHBACK

Postava flashbacku: LOCKE

Když Locke našel mezi Druhými svého otce, našel důvod proč s nimi zůstat. Ben ho přemlouvá, aby s nimi zůstal na trvalo, ale chce po něm oběť - musí svého otce veřejně zabít. To se ale Lockovi nepodaří, zklamaný Ben chce aby jejich tábor opustil. Za Lockem ovšem zajde někdo jiný - Richard Alpert (kdysi lanařil Juliet) a svěří mu tajemství, že jeho otec může za smrt Sawyerových rodičů a Sawyer se bude chtít určitě pomstít. Zatímco Druzí pokračují dál do nitra ostrova, Locke se vydává zpět na pláž přivést Sawyera...
Na pláží se Sun potýká s nezvyklou starostí o její stav ze strany Jacka. Když jí Kate prozradí, že to může být tím, že Juliet u Druhých řešila těhotenství všech žen, Sun se naštve a chce po Juliet odpovědi. Ta odpoví jednoduše - všechny ženy, které otěhotněly na ostrově, dříve nebo později zemřely.

Výprava ve složení Desmond, Charlie, Jin a Hurley řeší, co si počít s neznámou ženou, která seskočila na ostrov padákem. Zjistí, že její zranění bude vyžadovat lékařskou pomoc, ale přivolání Jacka se zdá jako časově příliš náročné. Náhodný Hurleyho výstřel ze světelné pistole spustí nečekanou reakci - o něco později se z džungle vynoří poslední člověk, kterého by čekali - Mikhail, který měl zemřít poté co ho Locke strčil do ochranného pásma sonického plotu.

Mikhail jim nabídne pomoc se záchranou ženy, když mu poté umožní volný odchod. Desmond souhlasí. Mikhail skutečně pomůže ženě tím, že uvolní tlak v plicích, který jí způsobilo zranění. Ostatní ho nechtějí pustit, obzvláště když se ukáže, že ukradl satelitní telefon z padáku, ale Desmond trvá na svém - slíbil, že ho pustí a tak i skutečně učiní.

Mezitím v noci Juliet přijde za Sun a řekne jí o lékařské laboratoři, díky které může určit datum početí dítětě. Pokud by se prokázalo, že Sun počala už dříve, měla by naději na záchranu. Odvede jí proto do laboratoře, kde pomocí ultrazvuku zjistí, že Sun je v 8. týdnu těhotenství. Znamená to, že dítě počala na ostrově (s Jinem), ale Juliet jí vzápětí oznámí, že žádná z žen, které otěhotněly na ostrově, se nedožila posledního trimestru těhotenství...

U přeživší z padáku dochází k zásadnímu obratu. Když se probudí a Hurley jí říka, kde je a co jsou zač oni, řekne mu, že skutečný let 815 byl už dávno nalezen a všichni z něj jsou už mrtví...

FLASHBACK

Postava flashbacku: SUN + JIN

Je těsně po svatbě Sun a Jin. Sun najednou na ulici zastaví žena, která tvrdí, že ví o chudém původu Jina a hodlá to všem oznámit, pokud jí bohatá rodina Sun nezaplatí 100.000 dolarů. Sun na vlastní pěst nejdříve navštíví otce Jina, chudého rybáře, kde se dozví, že Jinova matka nezemřela, ale že dál žije a to jako bývalá prostitutka. Sun také přemluví svého otce, aby jí dal bez otázek daný obnos peněz, aniž by ovšem o tom řekla Jinovi. Jedinou podmínkou otce Sun je, aby Jin na základě toho mohl vykonávat veškeré přání podle něj. Když poté předává peníze ženě a koupí si tak její mlčení, zjišťujeme, že žena je ve skutečnosti Jinovou matkou....
Desmond má opět další vidinu budoucnosti a v ní sebe, Charlieho, Hurleyho a Jina na výpravě džunglí. A opět vidí další smrt Charlieho. Přesto se rozhodne všechny zmíněné oslovit, aby se s ním na výpravu vydali, aniž by jim sdělil, proč tomu tak je. Cesta vede od kabelu, který kdysi našel Sayid dál do džungle přes oblast, kde měla nastražené pasti Rousseau.

Na pláži se snaží Sawyer opět sblížit s Kate, ale ta mu dá košem. Teprve, když vidí, jak se Jack baví více s Juliet než s ní, vydá se do Sawyerova stanu. Sawyer ráno sám zjistí, proč tomu tak bylo a to když hraje s Jackem ping pong. Celou věc poté Sawyer Kate vysvětlí.

Čtveřice na své výpravě přes noc táboří na pláži. Najednou uslyší zvuk připomínající helikoptéru, ale stroj se najednou zřítí do moře. Vidí ovšem, jak se z něho padákem na ostrov snesl jeden přeživší. Desmond konečně všem prozradí, co je účelem celé výpravy.

Když dojdou na osudné místo, kde podle předpovědi měl Charlie zemřít, vše se odehraje podle vidiny, Desmond ale nakonec Charlieho zachrání. Když mezi nimi dojde k hádce a Desmond se snaží vysvětlit Charliemu, že když jeho budoucnost ovlivní, sníží se tím šance všech na záchranu, uslyší volání Hurleyho, který našel přeživšího. Padákem ovšem na ostrov neseskočila Desmondova láska Penny, jak Desmond sám očekával, ale zcela jiná žena...

FLASHBACK

Postava flashbacku: DESMOND

Vidíme ještě hodně mladého Desmonda, jak končí svůj příjímací stav na opatství. Tam se uchýlil poté, co těsně před svatbou s dívkou Ruth, se kterou chodil šest let, utekl přede všemi. Ruth se snaží vysvětlit proč to udělal, ale nachází jen nepochopení, problém u něj nastává i v opatství, kde se jednoho večera opije. Opat mu sdělí, že pro něj není mezi mnichy místo, že jeho účel je někdo jinde. Když druhý den opouští Desmond opatství, odváží víno, které mniši vyrábějí. Dodávku vína přebírá od Desmonda pohledná dívka jménem Penny...
Juliet, Jack, Sayid a Kate se vracejí z tábora Druhých zpět k ostatním. Sayid nemá k Juliet důvěrů a chce po ní odpovědi na otázky ohledně ostrova a Druhých, ale Jack se Juliet zastane a řekne Sayidovi, ať toho nechá.

Mezitím na pláži bojuje Claire s nezvyklou únavou, o Aarona se musí starat Charlie. K překvapivému zvratu dochází, když všichni najednou uvidí vracející se čtveřici, potěšení z návratu Jacka a spol střídají rozpaky z příchodu Juliet. Noční hádka nad tím co s ní přeruší kritický stav Claire, který začne mít větší problémy.

Juliet se nabídne s pomocí, ví proč se tak děje a chce pomocí speciálních léků Claire pomoci. K místu, kde kdysi Druzí zanechali lékařské pomůcky, jí tajně sledují Sayid a Sawyer. Už to vypadá, že by mohli z Juliet něco dostat, když je Juliet ohromí znalostmi o jejich minulosti.

Na pláž se dostane Juliet včas, aby Claire píchla injekci, kterou vydává za sérum umožňující těhotným ženám na ostrově přežít, ačkoli právě těhotné ženy na ostrově umírají. Claire se skutečně uzdravuje a Juliet si získává podporou ostatních, nikdo však netuší, že to byl ve skutečnosti připravený plán ze strany Bena k jejichž pokračování má dojít přesně za týden...

FLASHBACK

Postava flashbacku: JULIET

Juliet se loučí se svojí sestrou Rachel, aby díky společnosti Mittelos nastoupila na slíbenou experimentální praxi. Tajnosti okoli dopravy a polohy místa výzkumu (Juliet musí vypít uspávací roztok) jí zprvu nepříjemně překvapují, ale pak se podvolí a brzy přistává s ponorkou na ostrově. Zde už jí vítá Ben a další. Juliet má za úkol zde vyřešit záhadu, proč všechny těhotné ženy na ostrově umírají, když naopak jiným přinesl ostrov uzdravení. Její motivace klesá, když se léčba nedaří, navíc s Benem si přestává rozumět. Útěchu nachází v náruči Goodwina, přesto by nejraději byla doma se svojí sestrou. Naléhá na Bena, ať ji pustí, ten se však pouze odváží ji ukázat její sestru na monitoru komunikačního zařízení ve stanici Flame - a to ve stejný den, kdy na ostrov spadne let číslo 815. O tom začíná Mikhail ve stanici Flame sbírat všechny dostupné informace - podstatné jsou hlavně (těhotné) ženy na palubě. S Benem se Juliet dál hádá, přesto přistupuje po své obtížné situaci po zastřelení Picketta na jeho plán...
Kate zůstává uvězněna u Druhých, nečekaně se s ní přichází rozloučit Locke. Kate zároveň vidí, jak se posléze Druzí balí, pomocí plynu ji uspí. Když se opět probudí, je v džungli - a pouty je svázáná s Juliet. Tu nechali Druzí také napospas osudu, i když Kate tomu moc nevěří.

Dojde mezi nimi také k rvačce, kdy Kate vykloubí Juliet rameno. Náhle zautočí monstrum, obě se snaží skrýt, ale monstrum je ve skrýši objeví a "vyfoti". Druhý den pokračují obě v cestě do tábora a povídají si také o Jackovi a proč chtěl, aby se pro něj Kate nevracela. Znovu se objeví monstrum, společně před ním prchají až k (nyní nefunkčnímu) ochrannému plotu. Když ho Juliet aktivuje, monstrum se o něj zastaví a zmizí.

Mezitím na pláží se snaží Hurley přimět Sawyera, aby změnil své sobecké schování. Řekne mu, že lidé budou hlasovat o jeho vyloučení, protože jen žije na úkor ostatních. Sawyer se toho zalekne a začne se hodně snažit - pomáhá Claire, chce lovit a společně s Desmondem se vydá na lov divočáka. Během následné velké večeře zjišťuje, že žádné hlasování se nechystalo, jen ho Hurley snažil přimět, aby se začal chovat jinak, protože ostatní v něm vidí nového velitele, když je Jack a ostatní pryč...

Kate a Juliet v prázdném táboře nalézají omráčeného Jacka a také Sayida. Všichni ostatní - včetně Locka - jsou pryč. Rozhodnou se vrátit do tábora, i když proti přítomnosti Juliet se protestuje...

FLASHBACK

Postava flashbacku: KATE

Kate stále prchá před spravedlností, na své cestě potkává Cassidy, jednu z těch, které kdysi podvedl Sawyer a přivedl ji také do jiného stavu. O tom ale Kate neví a prostě se skamarádi, jako dvě ženy, co se ocitly v obtížné situaci. Cassidy pomůže Kate ve snaze zkontaktovat její matku, dokonce se za Kate převlékne, aby zjistila, jestli jí nehlídá policie. Když se to na druhý pokus podaří zaaranžovat, matka Kate jí odmítá znovu vidět. A to protože zabila svého otce, kterého matka Kate - i přestože ji ubližoval - stále milovala. To ona poté Kate udala policii. Kate nezbývá nic jiného, než pokračovat na svém útěku...
Hurley a Sawyer spolu hrají stolní tenis, když najednou Nikki přiběhně a přímo před jejich očima se sesype. Hurley může jen zkonstatovat, že Nikki se nehýbe a je mrtvá. Brzy poté je nalezen také Paolo, stejně nehybný. Okolo jejich epizody se začne projevovat více lidí. Zdá se, že se Nikki a Paolo kvůli něčemu pohádali a Nikki těsně před svojí smrtí něco v džungli ukryla. Po vyšetřování je zjištěno, že to byl váček s diamanty, který Sawyer na vlastní pěst v džungli nalezl. Zatímco ostatní se připravují na pohřeb, Charlie odhalí Sun, že to byl on, kdo kdysi spolu se Sawyerem zorganizoval její únos. Diamanty jsou při pohřbu vrženy do jámy s těly Nikki a Paola. Ani jeden z přeživších nemá tušení, že oba nejsou mrtví, ale jen těžce paralyzovaní po kousnutí jedovatého pavouka. Je už ale pozdě - Nikki, která právě otevřela oči, je zasypávána hlínou....

FLASHBACK

Postava flashbacku: NIKKI + PAOLO

Nikki hrála epizodní roli v seriálu Exposé, kde se také objevil Billy Dee Williams a celou show produkoval bohatý producent Zuckerman. Nikki s ním chodí, vše je ale jen past na to, aby spolu s Paolem, který se vydává za známého kuchaře, mohli producenta oloupit o jeho bohatství - diamanty. Paolo Zuckermana otráví a společně oba prchají ze Sydney pryč. Po havárii letadla na ostrově postupně potkáváme některé staré známé - Boona, Shannon, Ethana nebo dr.Artze, který Nikki vypráví o jedovatém pavoukovi schopném znehybnit člověka. Nikki se v troskách snaží nalézt váček s diamanty, ale marně. Ve skutečnosti ho již dříve nalezl Paolo, který o tom nechce dát Nikki vědět, protože si myslí, že ho opustí. Když to Nikki zjistí, dojde mezi nimi k hádce a Nikki použije na Paola jedovatého pavouka. Sama se ovšem lapí do stejné pasti a jejich souboj o diamanty tak skončí znehyběním obou...
Sayid, Locke, Kate a Rousseau plánují útok na Druhé, i když chvíli váhají poté, co viděli Jacka, jak s nimi hraje fotbal. Zatímco Rousseau náhle zmizí, trojice čeká na noc a vydává se na útok. Kate vnikne k Jackovi do pokoje, ten se jí snaží přimět k tomu, aby rychle zmizela, protože ho sledují, ale je pozdě a Kate je zajata.

Stejný osud potká Sayida, jediný, komu se podaří dosáhnout cíle, je Locke. Dostane se až k Benovi. Locke z něj chce dostat polohu jejich ponorky, podaří se to až díky Alex, která se pod nátlakem vydá nejdříve k zajatému Sayidovi, aby od něj přinesla batoh s výbušninami. Ben se mezitím snaží s Lockem mluvit normálně a brzy odhalí jeho úmysl zničit ponorku.

Snaží se mu vysvětlit, že to není dobrý nápad a pokud to neudělá, slíbí mu odhalit některá tajemství ostrova. Locke tomu nevěří a když Alex přinese výbušniny, vydá se k ponorce, aby do ní nálože umístil. A to i přesto, že se od Bena dozvěděl, že Jack a Juliet na ní mají brzy odplout domů.

Když se Jack "rozloučí" se zajatou Kate a vysvětlí jí, jak se věci mají a že se pro ně vrátí, spolu s Juliet míří k molu. Dorazí tam právě ve chvíli, kdy Locke vyhazuje ponorku do povětří. Všichni opět míří zpět, Rousseau schovaná v křoví sleduje Alex, tuší že jde o její dceru. Pro zajatého Locke je trpkým poznáním, že se stal obětí Benova plánu (který zničením ponorky dosáhl toho, že pro ostatní není možné se vrátit zpět), ještě větším překvapením je, když nachází v úkrytu Druhých zajatého svého otce...

FLASHBACK

Postava flashbacku: LOCKE

Locke má zajímavou návštěvu. Jistý mladík, Peter Talbot, ho vyhledal, aby mu prozradil, že jeho matka si bere Lockova otce. Chce od něj zjistit podrobnosti, není si totiž svatbou jistý a vidí v Cooperovi podvodníka. Locke svého otce vyhledá a oznámí mu, že buď svatbu (plánovanou z Cooperovy strany jako účelovou pro peníze) odvolá, nebo že prozradí, o co mu jde. Ze svatby skutečně sejde, ale je to tím, že Peter Talbot zemřel a jeho matka pro něj truchlí. Při hádce mezi Lockem a jeho otcem ho otec vystrčí z okna z osmého patra. Locke pád přežije, ale je upoutaný na invalidní vozík...
1  
2  
3  
 
Doufám,že se vám tydle stránky líbí pokud ne tak jste realisti ale mě je to jedno víte vůbec jak je v dnešní době udělat nějaký stránky