tomova stránky

Výtejte na mých stránkách

dotazy a přání

hodiny

novinky

2.serie

Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (2)24, který je oddělenou druhou polovinou tohoto.

Na plachetnici, kterou zahlédli na konci minulé epizody z pláže, připlul Desmond. Prý tam svoji loď celou dobu měl a 2 a půl týdne plul směrem od ostrova. A nakonec se nějakou záhadou ocitl znovu na ostrově. Má pocit, že nic jiného než ostrov nezbylo.

Sayid říká Jackovi, že Michael je s Druhými a ti na Jacka a spol. určitě chystají léčku. Má plán, že on pojede od moře na Desmondově plachetnici a pokud bude vzduch čistý, dá jim kouřový signál. Potřebuje s sebou někoho, kdo umí plachtit a jde se zeptat Jina. Sun proti jejich vůli jede také. Cestou okolo ostrova na pláži zahlédnou zbytek obrovské sochy, velkou nohu se čtyřmi prsty. Později doplují k podivné skále, kterou popisoval Michael. Najdou chatrče, ale jsou prázení. Za dveřmi, co vypadaly jako vstup do bunkru, je jen skála - je to jen naoko. Sayid dává kouřový signál.

Eko se snaží dál mačkat tlačítko a Locke se mu v tom snaží zabránit. Na pomoc si přivede Desmonda, kterému povýprávěl o sledovací stanici Perla. Desmond umí spustit protipožární dveře, a tak se zavřou v místnosti s počítačem. Eko si sežene na pomoc Charlieho a vracejí se s dynamitem, který dají k protipožádním dveřím a odpálí. Čekají, až počítadlo doběhne k nule. Zatím Desmond začne prohlížet papíry s čísly vytištěné ze stanice Perla. Ptá se Locka, od jakého data jsou na ostrově. Najde v papírech texty "System failure" a datum, shodující se s tímto datem - 22.9.2004. Takže opožděné zadání čísel způsobilo pád letadla. Charlie je zatím na druhé straně dveří ohlušen a snaží se probudit Eka. Počítadlo se dostane k nule a Locke čísla nezadá. Vše se začne třást, kovové předměty létají ke zdi, za kterou je zřejmě elektromagnet. Charlie s Ekem se snaží dostat pryč. Desmond se vypraví s klíčem k místu, odkud může vyhodit zařízení do povětří a udělá to.

Jack, Sawyer, Kate, Hurley a Michael jsou na cestě k Druhým. V džungli zahlédnou obrovského zeleného ptáka. Později jsou sledování, zastřelí jednoho z pronásledovatelů a pak Jack na Michaela prozradí, že je vede do léčky. Michael se přizná a přiznává i to, že zabil Anu a Libby. Cestou dál najdou hromadu sešitů - vyústění potrubní pošty. Je to jen tak na louce, zjevně je nikdo nečetl. Přitom jsou tam desítky nebo spíš stovky sešitů, všechny celé ručně popsané tím, co lidé v bunkrech dělají. Pak uvidí Sayidův kouřový signál a vzápětí je střelí uspávací šipky a jsou zajati. S pytli na hlavě je odvedou na molo. Kate řekne "vousáči", že vědí, že jeho vousy jsou falešné, tak si je sundá. Také se dozvědí, že jeho jméno je Tom a jméno černošky, která vyslýchala Micheala, je Bea. Pak v lodi připluje "Henry Gale", vypadá to, že on je vůdce Druhých. Michaelovi dle dohody dá loď, ve které je již Walt a řekne mu, dle jakého kurzu plout, aby se dostal domů. Prý se už ale nikdy nebude moct vrátít zpět. Hurleyho pošle zpět do tábora, aby ostatním řekl, že na toto místo nikdy nesmějí chodit. Ostatní tři zajatce si nechá, ale Michael si ještě ověřuje, jestli jim skutečně neublíží, jak zněla dohoda. Henry přitakává.

Pak všichni na ostrově - jak trosečníci na pláži, tak Druzí a jejich zajatci a zbytek na plachetnici - slyší divné zvuky, obloha se zbarví do fialova a pak zase vše utichne. Všude po pláži jsou rozeseté kousky bunkru, zásoby atd. Pak se vrací Charlie. Ptají se ho, kde je Locke a Eko. Diví se, že se ještě nevrátili. Claire je ráda, že ho vidí a políbí se.

Přesouváme se do nějaké polární stanice kde dva muži hrají šachy. Najednou na monitoru počítače bliká "Detekována elektromagnetická anomálie". Říkají, že to je ono a že to snad znovu neprošvihli. Zvednou telefon a volají paní Widmorové, že "to našli". Paní Widmorové je Desmondova Pen...

FLASHBACK

Postava flashbacku: DESMOND

Vidíme Desmonda, jak ho propouštějí z vojenského vězení. Dostává zpět své věci - fotku sebe s nějakou ženou (kterou jsme již viděli v bunkru) a knihu od Charlese Dickense Náš společný přítel. Prý od něj Desmond četl vše, jen tuto si šetří, aby to bylo poslední, co si přečte před smrtí. Před vězením na něj čeká Charles Widmore, bohatý otec jeho dívky Penelope, ukazuje mu, že má všechny dopisy od Desmonda pro ni z vězení, takže žádné nedostala a už má nový život a má se vdávat. Nabízí mu peníze, aby ji nechal na pokoji.

Později se setká ve kavárně s Libby a vypráví jí, že má v plánu vyhrát sólový závod v plachetnici kolem světa, aby dokázal otci své dívky, že za něco stojí. Nevzal jeho peníze a nemá zatím peníze ani na loď. Libby mu řekne, že ona loď má po svém muži, který před měsícem zemře, a že chce, aby si ji vzal. Loď po Libby pojmenoval Elizabeth.

Dále vidíme Desmonda, jak jde běhat na stadión, kde už běhá Jack. Tam se setká se svou Pen, která jej prý našla díky tomu, že má dost peněz i odhodlání. Ptá se, jestli si už přečetl tu knihu, co si šetřil. Ještě ne. Ptá se, proč jí nenapsal. Desmond říká, že vyhraje závod, že potřebuje získat zpět svou důstojnost, o kterou ve vězení přišel. A pak se za rok vrátí k ní. Pak vidíme Desmonda při závodě, počasí mu moc nepřeje, voda se přelévá přes loď... Desmond upadne a praští se, probouzí se na ostrově a vidí muže v ochranném obleku, jak ho odtahuje do bunkru. Muž se mu později představuje jako Kelvin Inman, je to ten americký voják, se kterým se setkal Sayid. Ten zasvětí Desmonda do mačkání tlačítka a nutnosti karantény na ostrově a píchání si séra každých 9 dní. Taky se dozvídá, že z instruktážního videa vystříhal kousky Radzinsky, jeho předchůdce, který spáchal v bunkru sebevraždu - prostřelil si hlavu brokovnicí. Ten také začal malovat mapu na protipožární dveře. Inman v kresbách pokračoval.

Inman mu později vysvětlí, že v bunkru je nějaký velký elektromagnet. Geologická vzácnost. Prý se stala nehoda, byl únik a teď se to nabíjí. Při každém stisknutí tlačítka se to zase vybije - dříve, než se to přetíží. Také Desmondovi ukázal zámek, odkud je pomocí klíče možno vyhodit celé zařízení do povětří.

Inman často chodí v obleku ven, ale Desmondovi nechce dovolit, aby šel někdy také. Prý tam musí být a mačkat tlačítko. Desmond ho jednou sleduje a vidí, jak si kus od bunkru sundává masku - jako by se žádného nakažení nebál. Sleduje ho dál a dojde až ke své plachetnici. Inman mu říkal, že tádnou loď nenašel, jen Desmonda, ale ukáže se, že ji našel a teď ji opravuje. Inman Desmonda při sledování přistihne a při potyčce se nešťastnou náhodou Inman praští o kámen a umře. Desmond utíká zpět do bunkru kde již 108 minut uplynulo, na počítadle jsou červené hyeroglyfy, počítač píše "System Failure" a vše se třese, jako by tam nějaky elektromagnet opravdu byl. Desmond zadá čísla a vše utichne. Později si vezme svoji knížku a vypadne z ní dopis od Pen, který mu psala do vězení a který říká, aby se nevzdával. Pak uslyší bouchání na poklop - je to Locke, který o smrti Boona křičí "udělal jsem vše, cos chtěl, tak proč mi to děláš?". Desmond pak rozsvítí světlo, které Locke uviděl.
V bunkru po nešťastných událostech dochází k prvnímu jasnému plánu, co podniknout. Jasné je, že se musí naše parta vydat do tábora Druhých zachránit Walta, ale nemohou se shodnout, kdy mají vyrazit a kolik jich půjde. Michael navrhuje, ať jich jde co nejméně, mají tak šanci podniknout překvapivý a nenápadný útok.

Na pláží ostatní přivítávají zpět Michaela a připravují pohřeb Any Lucii a Libby. Charlie a Claire se opět o něco sblíží díky vakcíně, kterou Charlie našel a věnoval pro Claire a Aarona. Charlie také zažívá dvě zásadní věci - Eko se přesouvá do bunkru a přestává pracovat na kostelu, díky Vincentovi potom Charlie nachází zbytky drog v soškách Panny Marie. Všechny je vzápětí nahází do moře.

Zatímco Eko sedí v bunkru a stará se o odpočet, Michael přesvědčuje Jacka, Kate, Sawyera a Hurleyho, ať vyrazí jen oni, nikdo jiný. Sayidovi je podezřelé, proč to Michael dělá a Jackovi se svěří s podezřením, že Michael možná z donucení povede všechny do pasti. Jack začíná Sayidovi věřit.

Během probíhající pohřbu potom dochází k nečekané události. Na obzoru se znenadání objevuje malá plachetnice mířící k pobřeží...

FLASHBACK

Postava flashbacku: MICHAEL

Poté co Michael prchl z bunkru, vydal se podle instrukcí, které získal od Walta skrz počítač, směrem k táboru Druhých. Je ale velice brzy zajat jedním z nich a přiveden do tábora, který ale vypadá velice nuzně a jedinou podivnou věcí je další bunkr střezený dvěma strážemi. Michaela vyslýchá zřejmě vedoucí skupiny - žena jménem Klugh, ale Michael nic neřekne. K obratu dochází až po týdnu, kdy žena Michaelovi vysvětlí, že jeden z nich (Henry) byl trosečníky zajat a pokud ho Michael dovede přivést zpět, on i Walt budou volní. Michael souhlasí, jen pokud uvidí Walta. To se tak stane (ale jen na tři minuty), pak je ovšem Michael nucen splnit podmínky a přivést také do pasti zpět k táboru čtyři z trosečníků - Sawyera, Jacka, Kate a Hurleyho...
Eko ve snu vidí Anu-Luciu a pak svého bratra Yemiho. Ten mu řekne, že mu Locke musí pomoct najít cestu k otazníku. Tím otazníkem zřejmě myslí místo na mapě, kterou Locke viděl na protipožárních dveřích, o které Eko ale neví. Jack, Locke, Sawyer a Kate zatím u bunkru najdou postřeleného Michaela a uvnitř mrtvou Anu-Luciu a postřelenou Libby ve vážném stavu. Michael jim řekne, že to udělal Henry, a že pak utekl. Když se ukáže, že Libby není mrtvá, Michael dostane strach, že něco prozradí. Zatím Jack pošle Sawyera pro heroin, jedinou možnost, jak Libby ulevit od bolesti. Pošle s ním ale Kate, aby zjistila, kde má Sawyer svou skrýš, kde jsou také zbraně. Kdyby Sawyer odmítl, Libby se neuleví. Sawyer tedy Kate vezme a ukáže se, že zbraně měl celou dobu na pláži pod svou postelí. Tam také narazí na Hurleyho, který stále na Libby čeká. Vezmou jej s sebou do bunkru. Tam se Libby na chvíli probudí a řekne "Michael", ostatní myslí, že se ptá, jestli je v pořádku. Pak zemře.

Eko s Lockem vyrazí na cestu, nejdříve podle mapy jednotlivých bunkrů, jak si ji Locke zapamatoval a načrtnul na papír. Cesta je dovede ke spadlému letadlu, ve kterém zemřel Yemi a později Boone. Tam se utáboří na noc. Lockovi se pak zdá sen, ve kterém také vidí Yemiho a ten jim naznačí, že by měli vylézt na útes. Eko tam vyleze a uvidí, že u letadla je kruh země, na které neroste tráva. Zjistí, že ji někdo úmyslně posolil a po prohledání najdou další bunkr. Jak se ukáže, je to stanice 5 - Perla, sledovací stanice. Uvnitř najdou obrazovky, jedna z nich ukazuje, co se děje v "jejich" bunkru - Labuti. Najdou i další instruktážní video, které prozradí, že účelem tohoto bunkru je sledovat lidi v jiných bunkrech, kteří všichni prý věří, že jejich úkol je nesmírně důležitý.

Po tomto zjištění Locke už nechce mačkat dál tlačítko, Eko ale říká, že je to důležité, vždyť to nemůže být náhoda, že tu našel svého bratra, a že bude tlačítko klidně mačkat sám. Vrátí se do bunkru. Kromě toho je v bunkru také počítač, který se právě ptá "Vytisknout log z tiskárny?" Locke zvolí "ano" a vyjede řada čísel, která jsou trochu jiná, než ty jejich. Také je tam funkční potrubní pošta, dle instruktážního videa používaná na odesílání popsaných zápisníků, do kterých měla služba zapisovat, co dělají členové ostatních bunkrů.

FLASHBACK

Postava flashbacku: MR. EKO

Ekův nadřízený v kostele jej přidělí na vyšetření zázraku. Nějaká dívka se prý utopila a pak obživla, když do ní patolog začal řezat při pitvě. Eko tomu moc nevěří, ale patolog vypadá poměrně důvěryhodně. Když přijede k dívce domů, její otec mu nedovolí se s ní sejít. Prý to zázrak nebyl, spadla do ledového horského jezírka a tak se jí metabolismus zpomalil a doktor udělal chybu, že to nepoznal. Dívčina matka je prý náboženská fanatička a ve všem hledá zázrak. Zároveň to prý dělá jemu naschvál, protože ten muž se živí jako jasnovidec - poté, co si o důvěřivých lidech něco zjistí, předstírá, že to zjistil díky svým "schopnostem". Říká, že on sám nejlíp ví, že zázraky neexistují. Eko tedy řekne v kostele, že k zázraku nedošlo. Na letišti cestou do Austrálie na něj ta dívka čeká a říká, že pro něj má vzkaz ze záhrobí, když byla mezi dvěma světy. Prý viděla Yemiho a ten říkal, že Eko je dobrý člověk, že i když Eko tomu nevěří, on ano. A prý se brzy setkají.
Jack a Kate objeví v džungli polomrtvého Michaela, ale ten okamžitě omdlí a nic nepoví. Dopraví ho proto do poklopu, kde leží několik hodin Michael v bezvědomí. Mezitím dojde k vyhrocení situace s Henrym. Ana-Lucia ho přijde navštívit a Henry ji v nestřeženém okamžiku napadne a snaží zabít. Jen díky včasnému zásahu Locka, který byl opodál, se podaří vše urovnat.

Hurley se snaží připravit pro Libby překvapení. Nejdříve zkouší ze Sayida dostat rádio, které by hrálo hudbu, poté se ovšem nechá přesvědčit, že výlet na romantickou pláž také není špatný. Jenže se mu to nepříliš povede, zabloudí a kromě toho vzal pouze polovinu věci. Libby však není zklamaná a jde pro pokrývky a víno, aby byl piknik dokonalý.

Ana-Lucia se snaží pomstít za napadení Henryho. Zkouší ze Sawyera dostat zbraň nejdříve domluvou, když to nejde, napadne. Celá věc ale skončí poněkud jinak a vyspí se spolu. Spokojený Sawyer ovšem netuší, že mu při odchodu vzala Ana-Lucia zbraň.

To zjistí až v okamžiku, kdy za ním přijdou Jack a Kate, kteří ho zádají o další zbraně. Michael se totiž probudil a pověděl jim o tom, jak objevil sídlo Druhých. Podle jeho vyprávění jsou prakticky neozbrojení, živí se jen rybami a ovocem a žijí ve stanech. Walta ani jiné děti Michael nenašel, ale myslí si, že jsou zavřené v dalším poklopu. Zatímco na pláži Sawyer zjišťuje nemilé překvapení, Ana-Lucia se s ukradenou zbraní pokusí zabít Henryho. Nedokáže to. Michael se nabídne, že to udělá místo ní, ale náhle obrátí zbraň proti ní a střelí ji. Zcela nečekaně přijde do poklopu Libby a Michael ji též střelí, ovšem už náhodně. Pak přijde do vězení za Henrym a vystřelí potřetí, tentokrát na svojí ruku...

FLASHBACK

Postava flashbacku: ANA-LUCIA

Poté, co Ana-Lucia zabila z pomsty muže, který se jí snažil zabít. Její matka - policejní kapitána - to vytuší a chce po Aně, aby se přiznala. Ta místo toho raději od policie odejde. Na letišti, kde později pracuje jako kontrolorka, se seznámí s Christianem Shepardem (neví ovšem jak se jmenuje ani že to je Jackův otec), který jí nabídne anonymní výlet do Sydney, kde prý potřebuje ochranu. Ana-Lucia po krátkém váhání souhlasí, ale z výletu se stane jen opilecký výlet, Jackův otec se jen jednou snaží dostat za svojí dcerou. Naštvaná Ana-Lucia ho opouští a vrací se prvním možným letadlem domů. Je to let 815...
Locke začíná pochybovat o nutnosti mačkat tlačítko v bunkru. Také si snaží vzpomenout, jak přesně vypadalo schéma (mapa) na protipožárních dveřích, které na chvíli zahlédl. Jack se rozhodl jít s Kate zpět do džungle, kde se setkali s vousáčem a Druhými, a nabídnout jim výměnu Henryho za Walta. Cestou se zapletou do jedné z pastí Rousseau a zůstanou na chvíli tělo na tělo viset v síti kus nad zemí. Sexuální napětí mezi nimi (a diváky) vzrůstá :-) Když se jim podaří vysvobodit, řekne Jackovi o tom, co viděli s Claire ve druhém bunkru - převleky a falešné vousy.

Bernarda štve, že se všichni vzdali záchrany z ostrova a rozhodl se dát na pláži dohromady velký nápis "SOS", který by mohly vidět letadla a možná i satelit. Přemlouvá ostatní, aby mu pomohli s kameny. Rose jeho proslov docela ošklivě sabotuje a ztrapní ho před ostatními. Když jde požádat o pomoc Eka s Charliem, dozví se, že staví kostel.

Rose se rozhodne Bernardovi přiznat, že léčitel ji neuzdravil, ale ostrov ano. Prý to cítila už od první chvíle, co je na ostrově. A proto se jí nechce pryč. Ukáže se, že Bernard chtěl tolik z ostrova, protože si kladl za vinu, že se tam s Rose vůbec dostali. Když se ale dozví, že Rose je na ostrově zdravá, už také nechce pryč. Co kdyby se tam "venku" nemoc zase vrátila?

Ještě se dozvídáme, že Rose viděla už na letišti Locka na vozíčku, a tedy ví, že se na ostrově také zázračně uzdravil.

Kate s Jackem čekají na Druhé, Jack je volá, ale zatím nepřicházejí. Zato se z džungle vynoří někdo, koho jsme už dlouho neviděli - Michael.

FLASHBACK

Postava flashbacku: ROSE a BERNARD

Vidíme, jak se 56-letý starý mládenec Bernard seznámil s Rose, když měla problémy s autem. Jak ji pak požádal o ruku jen o 5 měsíců později a jak mu tehdy Rose řekla, že umírá a doktoří jí dávají tak rok. Bernard ji vzal do Austrálie a teprve tam jí řekl, že tam jedou za nějakým zázračným léčitelem. Rose se to nelíbilo, nechtěla strávic své poslední týdny takto, ale Bernard se zjevně nechtěl vzdát. Léčitele ale něco na Rose vyděsilo. Prý používá energii, která na tom místě je, ale Rose potřebuje jiný druh energie. Bohužel jí nemohl pomoct a ona se rozhodla říct Bernardovi, že je vyléčená, aby se Bernard už nesnažil ji zachránit.
Hurley a Libby se postupně sbližují, chodí spolu dokonce běhat. Hurley se během své dietní kúry nechá Libby přemluvit a ukáže jí svou tajnou skrýš zásob ze spižírny pod poklopem. Společně pak začnou všechny věci ničit. Hned se ale okolo nich objeví další trosečníci, kteří objevili padákem shozené zásoby s novým jídlem.

Hurley začíná být ze svého stavu na ostrově nepříčetný (popere se dokonce se Sawyerem) a začíná se mu zjevovat jeho kolega z bláznice - Dave. Pronásleduje ho všude po ostrově a nevypadá to, že by se jednalo jen o jeho představu. Dokonce spolu rozmlouvají a Dave se mu snaží vysvětlit, že všechno okolo něj (ztroskotání na ostrově) je jen jeho představa, výplod choré mysli, a že jsou oba stále v blázinci.

Mezitím v poklopu se Sayid snaží dostat z falešného Henryho informace, málem ho postřelí, ale v tom mu zabrání Ana-Lucia. Cestu k neznámému si nakonec najde zraněný Locke (chodí o berlích), který z něj během rozhovoru mezi čtyřma očima dostane informaci, že když byl Locke uvězněn pod dveřmi a měl být zadán kód, falešný Henry tak neučinil, pouze přihlížel, jak se zjevilo varování. O svých parťácích a svém účelu na ostrově se vyjadřuje velice nejasně.

Hurley je natolik ovlivněn Davem, že se chystá skočit z útesu, aby se mohl konečně ze svého snu probudit. V poslední chvíli mu v tom zabrání Libby, která ho přesvědčí, že ostrov je opravdu skutečný. Poprvé se políbí.

FLASHBACK

Postava flashbacku: HURLEY

Hurley vzpomíná na své dny v blázinci, kam se dostal poté, co přestal po nehodě mající za následek smrt několika lidí zcela komunikovat se světem a jen se přejídat. Nehodu dává za vinu sobě a své obezitě. Ačkoli je léčen psychiatrem, jeho stav není příliš dobrý. Jedinou útěchou pro něj je kolega Dave, kterýho ho povzbuzuje k nejrůznějším rošťárnám. Jak se ale ukáže, Dave je jen výplodem jeho fantazie, imaginární přítel, kterého si Hurley v blázinci vytvořil. Dokázal se ho však nakonec zbavit a objevil se znovu až na ostrově. Poslední zásadní věcí je zjištění, že Hurley, aniž by o tom věděl byl v bláznci společně s Libby....
Locke je v bunkru sám s Henrym Galem a najednou něco zaslechne. Najde reproduktor, z něhož jde nějaký hlas, zvuk je bohužel plný šumu. Najednou hlas srozumitelně říká 7... 6... 5... 4... 3... 2... 1... a protipožární dveře v bunkru se zavřou. John prosí Henryho, aby mu pomohl dveře otevřou a Henry si na oplátku vymůže slib, že John za to nedovolí, aby mu ostatní ubližovali. Jack zase léčí. Claire má strach o Aarona, ale Jack říká, že je v pořádku. Libby se poranila o Ježovku a Jack jí řekne, ať si na to něco dá, ale Sawyer má všechny léky z bunkru. Hurley, Kate a Sawyer hrajou poker o ovoce. Dorazí k nim Jack, který je na cestě zpět do bunkru. Vypadá, že poker umí. Sawyer ho provokuje, aby si zahráli, Jack souhlasí a vyhraje všechno ovoce. Sawyer jej hecuje dál, ať si zahrajou o něco pořádného, a tak Jack ve hře, kterou ostatní trosečníci sledují, vyhraje nad Sawyerem léky. Sawyer se jej ptá, proč si nevybral zbraně. Jack mu na to řekne "až budu potřebovat zbraně, seženu si je".

Zatím Sayid, Ana-Lucia a Charlie najdou hrob a nad ním v korunách stromů balón.

Locke s Henrym nadzvednou dveře, podstrčí pod ně krabici na nářadi a John začne podlézat. Krabice ale nevydrží a Locke je uvězněný, má probodlou nohu kusem dveří a nemůže tam ani zpět. Počítadlo se navíc blíží k nule a začne pípat. John zaúkoluje Henryho, aby prolezl ventilací a zadal čísla. Henry cestou spadne, praští se do hlavy a na chvíli omdlí. Když se probere, pokračuje, ale vypadá to, že to nestihne. Když je počítadlo téměř na nule, vše zhasne a rozsvítí se modré zářivky a John najednou na zdi vidí kresby se spoustou nápisů, které předtím nebyly vidět (viz. tato teorie). Pak počítadlo přestane houkat a dveře se otevřou. Henry se vrátí, stihl čísla zadat a neutekl.

Kate narazí v džungli na Jacka a říká, že by se zašla do bunkru zase osprchovat. Jack jí napovídá, že voda je rozbitá a dostalo se do ní bahno, aby nešla do bunkru. Najednou vidí v džungli něco blikata najdou krabice se zásobama, které spadly s padáky. Narazí tu taky na Sayida, Charlieho a Anu-Lucii, kteří jim řeknou, že našli balón.

Všichni dorazí do bunkru, kde Henry pomáhá Lockovi s jeho zraněním. Začnou na něj mířit a on říká, co se děje, copak nenašli balón? Našli, i hrob, ale Sayid stále nevěřil, tak vykopak z hrobu mrtvolu a nebyla to žena, ale muž s identifikační kartou dokazující, že ten muž byl Henry Gale.

FLASHBACK

Postava flashbacku: LOCKE

Locke plánuje požádat Helen o ruku. Ta najde v novinách zmínku, že Johnův otec zemřel. Jdou mu na pohřeb. Nedlouho poté si na Johna počká jeho otec a vysvětlí mu, že svoji smrt zinscenoval, aby utekl před dvěma muži. Ty prý podvodem připravil o 700 tisíc, které má v bance, ale oni před bankou pořád hlídají. John je má vyzvednout a přivézt otci do hotelu, 200 tisíc si pak bude moct nechat.

Ten je nejdřív proti, nakonec ale do banky jde a peníze vyzvedne. Doma na něj čekají dva muži, kteří se ptají, jestli neviděl od smrti náhodou svého otce a co to má v tašce. Ale John řekne, že otce neviděl a v tašce peníze nemá. Helen se ho pak ptá, jestli lhal, a John řekne, že ne.

Locke odveze peníze otci do hotelu, tam jej ale sleduje Helen a je rozčilená, že jí lhal a že si nakonec přece vybral svého otce před ní. John ji v zoufalství požádá o ruku hned, ale ona odmítne a odjede.
Jin je na Sun trochu krutý, když ji načapá v zeleninové zahradě samotnou. Říká, že je to nebezpečné když ji odtamtud už jednou unesli a vytrhá jí rostliny vztekle z půdy. Sun jde sama na pláž a udělá se jí nevolno. Jde za Sawyerem a vyptá si od něj těhotenský test, spolu s Kate počká na výsledek a ten je pozitivní. Jde pro potvrzení za Jackem a ten jí řekne, že je to téměř stoprocentní.

Jin zatím zase zasazuje rostlinky v Sunině zahrádce zpět, protože má výčitky. Sun mu pak řekne, že je těhotná a že to on nemůže mít děti, ne ona, ale že ona s jiným mužem nebyla. Jin řekne, že pak je to tedy zázrak, a má radost.

Locke zajde za Anou-Lucií, aby jim pomohla vyslýchat Henryho Galea,a by zjistili, jestli patří k Druhým. Jackovi o tom řekne až pak. Ana Henryho požádá, aby jí nakreslil mapu k balónu a ten jí ji skutečně nakreslí. Se Sayidem a Charliem se vypraví balón hledat. Cestou se Ana Sayidovi zničehonic omlouvá za nehodi, při které zastřelila Shannon. Sayid říká, že jen bránila své lidi a že to ve skutečnosti Druzí můžou za Shannononinu smrt. A že jestli zjistí, že Henry k nim patří, bude třeba "něco udělat". Když dorazí na místo, které ukazuje mapa, balón tam není. Ale Ana říká, že musejí ještě prohledat okolí.

Zatím v poklopu Locke přivede Henryho na snídani, aniž by to předem řekl Jackovi. Henry je hned zvědavý, na co je tam počítač a kde vzali cornflakes. Taky se prořekne, že Aně namaloval mapu k balónu a když vidí, že jsou Locke s Jackem překvapeni, říká, že mají zjevně mezi sebou nějaké problémy a také, že kdyby byl jeden z Druhých, asi by nalákal pomocí mapy Anu do nějaké léčky...

FLASHBACK

Postava flashbacku: SUN a JIN

Jin by chtěl dítě, ale už delší dobu se se Sun snaží a nic, a tak jdou k doktorovi. Ten jim řekne, že Sun nemůže mít děti a Jin se rozčílí, proč mu o tom neřekla už před svatbou.

Sun se chodí učit anglicky k muži, díky kterému se seznámila s Jinem - tomu, co je rodiče chtěli dát dohromady a Sun se líbil, ale on to použil jen jako zástěrku pro rodiče, protože byl zamilovaný do nějaké američanky a nechtěl, aby to ještě věděli.

Na ulici dožene Sun znovu její gynekolog a řekne jí, že co řekl nebyla pravda, že to Jin nemůže mít děti, ale že se mu to bál říct, protože pracuje pro jejího otce a určitě by mu podpálil ordinaci nebo něco podobného.
Claire začíná být zoufalá. Její syn Aaron má horečku a vyrážku. Ačkoliv ji Jack utěšuje, že je to pro novorozence normální, Claire se nenechává přesvědčit a tvrdí, že jedinou záchranu pro něj představuje lék, na který si Claire začíná rozpomínat z doby, kdy ji unesl Ethan a kdy ztratila na 2 týdny paměť.

Protože se chce Claire dozvědět, co se jí během osudných dvou týdnu stalo, vyhledá pomoc Libby, která se živí jako psycholožka. S její pomocí se jí podaří rozpomenout na dobu, kdy byla v zajetí Ethana. Rozhodne se okamžitě jednat a spolu s Kate a také Danielle, která se v táboře objeví, se společně vydávají do džungle najít místo, kde ji Ethan držel.

Mezitím v bunkru Jack a Locke stále drží nového vězně, i když oba dva začínají o jeho (ne)vině pochybovat. Návštěvy vězně se domáhá také Eko, který se o jeho existenci náhodou dozví. Podaří se mu Jacka přesvědčit, během rozhovoru s vězněm se však Eko jen vyzpovídá ze svých zážitků z ostrova, kdy v sebeobraně zabil dva z Druhých. A Locke je čím dál tím více nejistý...

Mezitím Claire, Kate a Danielle objeví vchod do dalšího bunkru, kde byla Claire držena. Claire se sice pamatuje, že byl plný vybavení, ale nyní je prázdný, žádná stopa po údajném léku, který Claire hledala. Jediným vyřešeným problémem je tak dávné setkání Claire a Danielle, ukáže se, že to byla právě Danielle, která těsně po uprchnutí z Ethanova vězení dopravila Claire až k táboru. Claire řekne Danielle o vzpomínce na dívku, která by mohla být její dcerou. A Aaron se v táboře přesně podle Jackovy předpovědi dostává z nejhoršího...

FLASHBACK

Postava flashbacku: CLAIRE

Poté, co byla Claire unesena Ethanem, byla dopravena do trosečníkům zatím neznámoho bunkru, kde jí Ethan coby "doktor" vpichoval neznámé sérum. Drogami omámená Claire se zajetí nevzpírala, naopak Ethanovi slibovala, že se svého budoucího potomka klidně vzdá. V podzemním bunkru se však náhle objeví neznámá mladá dívka, která Claire těsně před tím, než se neznámí lidé v bilých pláštích rozhodnou vzít Claire její dítě, pomůže utéct. Podle věku to vypadá, že se jedná o dávno ztracenou dceru naší staré známé Danielle...
Do tábora přichází Danielle Rousseau a odvede Sayida na místo, kde je svázán nějaký muž, který tvrdí, že je z Minnesoty, Danielle ale říká, že je to jeden z Druhých. Když ho Sayid odváže, snaží se utéct a Danielle jej postřelí šípem. Odnesou ho do bunkrua když ho Jack ošetří, Sayid se z něj rozhodne dostat pravdu. Zamkne se s ním do bývalého skladu zbraní a přesvědčí Locka, aby změnil kombinaci, aby mu Jack nemohl zabránit. Muž tvrdí, že byl s manželkou na cestě přes Atlantik v horkovzdušném balónu a že ztroskotali na ostrov před 4 měsíci. Před 3 týdny prý jeho žena onemocněla, nejdříve horečka a nakonec zemřela. Sayid jej vyslýchá ohledně každé podrobnosti a nakonec se z něj mučením snaží dostat pravdu. Jack se zatím z Locka snaží dostat kombinaci, aby Sayidovi v mučení zabránil. Blíží se chvíle, kdy je třeba zadat kobinaci, aby se obnovil odpočet a Jack Lockovi zabrání to udělat, dokud mu neotevře dveře do skladu zbraní. Locke mu nakonec otevře, ale nestíhá tak úplně zadat kombinaci včas a počítadlo na moment dojede do nuly, takže Locke vicí, jak se tam objeví červené symboly - egyptské hieroglyfy.

Sayid je nakonec přesvědčen, že muž mu lže a je to jeden z Druhých. Charliemu na pláži prozradí, že to ví tak, že necítí vinu za jeho mučení, ale tomu by Jack neuvěřil.

Sawyera trápí hluk z džungle, který dělá malá žába. Jin se s ním nechce ani bavit, tak ji jde hledat sám a v džungli narazí na Hurleyho, jak se živí ze svých tajných zásob z bunkru. Aby to Sawyer neprozradil ostatním, Hurley mu jde pomoct najít žábu. Když ji najdou, Sawyer ji nemilosrdně rozmáčkne v dlani.

FLASHBACK

Postava flashbacku: SAYID

Když američané vpadnou do Iráku, Sayid je přinucen dělat jim překladatele a nakonec jej velící důstojník dokonce přesvědčí, aby mučil jiného iráckého vojáka a dostal z něj informaci, kde je nějaký americký pilot.

Mučením zjistí, že americký pilot byl zabit, i kde je pohřben, a řekne to američanům. Ti nakonec odjíždějí a nechají Sayida jít, velitel, co ho přiměl k mučení, mu za spolupráci ještě zaplatí.
1  
2  
3  
 
Doufám,že se vám tydle stránky líbí pokud ne tak jste realisti ale mě je to jedno víte vůbec jak je v dnešní době udělat nějaký stránky