tomova stránky

Výtejte na mých stránkách

dotazy a přání

hodiny

novinky

1.serie

 
Foto1 Foto2 


Tento díl má oproti jiným dvojnásobnou délku. Občas se můžete setkat také s dílem číslo (1)-25, který je oddelěnou druhou polovinou tohoto.

Zatímco na pláži probíhá velké balení a všichni se prozatím stěhují do jeskyně, pětice lidí u „Černé skály“ nevěří svým očím. Uprostřed džungle se nachází vrak lodi, několik století staré, který tam zřejmě byl odmrštěn obrovskou vlnou tsunami. Uvnitř lidé skutečně naleznou dynamit a také několik mrtvol otroků. Jednalo se zřejmě o loď, která mířila k nějakému dolu.

Ze skupiny lidí najednou zmizela Rousseau, nikdo neví kam. Artz, který se prohlašuje za odborníka na dynamit, získává hlavní roli a snaží se všechny ostatní poučit, jak nebezpečná manipulace s dynamitem je. Opatrně s ním zachází a snaží se zabalit do mokrého hadru, ale v tu chvíli výbušnina exploduje a Artz je rozmetán na kousky.

Výprava na voru zatím úspěšně pokračuje, jediná nepříjemnost se vyskytne, když přijdou na chvíli o kormidlo, naštěstí díky Sawyerově rychlému zásahu se ho podaří znovu získat a zpět na vor upevnit. Plavba potom pokračuje během dne bez problémů.

Na pláží zatím došlo k šokující události. Dítě Claire, která dostalo jméno Aaron, zmizelo! A protože o něj od první chvíle projevovala až nezdravý zájem Rousseau, mají Sayid a Charlie jasno, kam se vydat. Sbalí si pár nejnutnějších věcí a vydávají se směrem k místu, odkud vychází černý kouř.

Jack, Kate, Hurley a Locke opatrně nakládají dynamit do batohů a míří směrem k poklopu. Jsou však přepadeni neznámým monstrem, Locke je za nohu tažen do podivné díry. Jack rychle zareaguje a když už to vypadá, že Locke bude do díry zcela vtažen, Jack hodí do díry dynamit a Locka tím osvobodí. Z díry vyjde jen malý obláček černého kouře, který podivným způsobem zmizí.

Charlie a Sayid jsou na cestě k černému kouři, Charlie pokračuje i přestože byl zraněn na hlavě. Když dorazí k místu, odkud kouř vychází, nachází jen velký oheň zapálený na pláží. Najednou se z džungle vynoří Rousseau a má Aarona, zdravého a živého v náručí. Sayid ji přesvědčí, aby se ho vzdala a v pořádku ho společně s Charliem doručí na pláž zpět ke Claire.

Na voru mezitím nastala noc. Rádiem je nedaleko zachycena loď, po menší hádce se tak Michael rozhodne vyslat jedinou výstražnou světlici, kterou mají. Když se menší člun objeví nedaleko, všichni se radují. Několik lidí na palubě cizí lodi ale neřekne ani slovo, naopak vytáhnou zbraně a postřelí Sawyera, zajmou Walta, zapálí vor a odplují. Michael a Jin se beznadějně drží ve vlnách.

Čtveřice s dynamitem konečně dorazí k poklopu. Když je vše připraveno, snaží se Hurley na poslední chvíli výbuchu zabránit – na poklopu spatřil „prokletá čísla“. Ale je pozdě, dynamit vybuchuje a poklop se konečně otevírá. Všichni se naklánějí dovnitř, touží spatří co je uvnitř…

FLASHBACK

Postava flashbacku:

V posledním ohlednutí uvidíme opět jednu z mnoha hádek Sun a Jina, tentokrát u letištního občerstvení, Jin zde také potká člověka, který mu vyhrožuje, pokud se nevrátí zpět do továrny otce Sun. Setkáme se také s Charliem, který noc předtím strávil s jinou feťačkou v hotelovém pokoji a pere se s ní o poslední dávku. Všichni se setkávají na letišti, aby společně nasedli do letadla společnosti Oceanic, let číslo 815. Poslední, kdo nasedá do letadla těsně před odletem je Hurley, který stihl odlet na poslední chvíli. Dnes musí být jeho šťastný den…
 
Foto1 Foto2 


Ostrované dostávají nečekanou návštěvu. Z ničeho nic se na pláži objeví Rousseau, která se strachem oznamuje, že „ti druzí“ přicházejí. Pomalu začne vyprávět, co se přesně stalo, když ona a její přátelé na ostrově ztroskotali a jak všichni postupně umírali. Vše prý začalo, když začal z jednoho místa na ostrově vycházet černý kouř. A stejný černý kouř se nyní objevuje nad horizontem.

Všichni okamžitě začnou pracovat na spuštění voru, který je téměř dokončen, zbývá ho jen dopravit do vody. Čtyři lidé na voru se teď stanou klíčem k záchraně, ale co ostatní, kam je skrýt? Locke má jasno – jediná možnost, kde ukrýt tak velké množství lidí, je pod poklopem. Jack, Locke, Sayid a nově také Hurley a Rousseau se vydávají k poklopu, aby se snažili vymyslet, jak ho otevřít. Když se Rousseau zmíní o výbušninách, které se nacházejí v odlehlé části džungle, je rozhodnuto o nové misi.

O svém úmyslu se podělí s ostatními na pláži, pro dynamit vyráží Jack, Locke, Rousseau, Kate a také Dr.Artz považujíc se za experta. Loučení s těmi, kdo odplouvají na voru, proběhne v rychlosti, času není nazbyt, Sayid předává Michaelovi rádio na vysílání spolu s dobitými bateriemi, pes Vincent Walt daruje do opatrování Shannon, Sun připraví pro Jina pár základních slovíček a Jack se dozví o svém otci, kterého Sawyer potkal v australském baru.

Zatímco vor vyplouvá na neznámou cestu, výprava za dynamitem se setkává v džungli se zvukem, který je strašil už první noc na ostrově. Odváží se jít dál a když je Rousseau dovede až na slíbené místo, kterému říká „Černá skála“, všichni s překvapením koukají na něco nečekaného…

FLASHBACK

Postava flashbacku:

Tentokrát se vrátíme ke všem hlavním hrdinům do doby těsně před odletem letadla. Vidíme Michaela a Walta, kterak se v hotelovém pokoji poprvé střetávají jako otec a syn. Jack se seznámí na letištním baru se sympatickou dívkou Ana-Lucia, Sawyer je zatčen a na policejní oddělení oficiálně vyhoštěn z Austrálie, Kate v doprovodu šerifa, který si užívá její zatčení a převoz, malý střet Shannon a Boone, ke kterému je nešťastně zneužit Sayid…
--
Foto1 Foto2
--

Stavba voru spěje do finále. Jeden z ostrovanů, Dr.Artz, ale díky své praxi profesora upozorňuje stavaře, že musí co nejdříve pokračovat, jinak je nastávající monzumové období odplaví zcela opačným směrem, než by si přáli. Na stavbě voru tak začnou pracovat téměř všichni, velký zájem být na voru má k překvapení všech také Kate. Jenže vor je obsazený (Michael, Walt, Jin a Sawyer), a tak se Kate snaží dostat Sawyerovo místo.

Locke mezitím zavede Jacka k místu, kde se nachází poklop a společně se snaží vymyslet, jak poklop otevřít. Jack se cítí dotčený, že o poklopu nevěděl dříve a také pochybuje, zda se otevřením poklopu něco vyřeší. Jejich debata je přerušena výkřiky z džungle, na pláží se totiž Michaelovi udělalo zle, když pil vodu z lahve.

Jack zjistí, že Michael byl úmyslně přiotráven, do lahve byl přimíchán slabý jed. Podezření okamžitě padne jednak na Kate, která se snaží dostat Sawyerovo místo a také na Walta, o kterém Locke ví, že se již jednou snažil znemožnit odplutí z ostrova. Walt to popírá a sdělí šokovanému Lockovi, aby se v žádném případě nepokoušel „otevřít tu věc“. Walt se zároveň přizná svému otci, že to byl on, kdo zapálil vor, ale nyní chce pomáhat a dostat se co nejdříve z ostrova.

Když se situaci ohledně podezření vyhrotí, Sawyer všem prozradí pravou (zločineckou) identitu Kate. Ta se okamžitě stává vyhnancem na ostrově, nikdo s ní nechce nic mít. V závěru se ovšem ukáže, kdo koho chtěl skutečně otrávit – jed připravila Sun, která se snažila svého manžela Jina udržet na ostrově. Byl to ovšem nápad Kate a věděl o tom i Jack, který na to přišel a Sun se mu přiznala, ale neví o tom, že to vymyslela Kate, takže jako jediný (mylně) věří, že s tím Kate neměla nic společného.

FLASHBACK

Postava flashbacku: KATE

Minulost Kate je stále zahalena záhadou. Jisté je, že se už od útlého věku musela potýkat se zákonem, neustále utíkala, měnila jméno i vzhled. Jediný, komu kdy věřila, je její dávná láska z dětství Tom, který nyní ovšem žije se svojí rodinou. Když se po letech setkají, zajedou společně na místo, kde si dříve hráli a kde zakopali svůj dávný poklad (včetně známého modelu letadélka). Ten jí také pomůže, když se Kate snaží navštívit svojí matku v nemocnici. Odhalí ji ale policie a Kate musí utíkat. Při zběsilém pronásledování sice uniká, její láska Tom ale za svojí pomoc zaplatí životem
--
Foto1 Foto2
--

Koná se pohřeb Boona, zdrcená Shannon není schopna slova. Jack se snaží zorganizovat trestnou výpravu na Locka, ale většina lidí je vystrašených a nemá odvahu. Locke se najednou objeví sám a vyloží co se stalo – vše o nalezení letadla a jeho pádu ze stromu, ale poklop nezmíní. Jack se ho snaží napadnout, ale vyčerpáním omdlí.

Prostředníkem k řešení událostí se stává Sayid. Shannon ho požádá, aby pro ni zabil Locke, který má podle ní na svědomí smrt Boona, Jack zase chce, aby Locke řekl všechno, co tají. Sayid a Locke se následně vydávají společně k vraku letadla, během cesty Sayid Locka vyslýchá, ale ten mu nic neprozradí.

Po nalezení vraku se odehrává mezi oběma napjatá konverzace, Sayid zjistí, že Locke má svojí vlastní zbraň, ten se ale s ničím neskrývá a otevřeně přizná, že to byl on, kdo kdysi Sayida během snahy najít zdroj vysílání omráčil. Sayid se vrací do tábora, aby všem oznámil, že věří Lockovi, že Boona nezabil. Shannon ani Jack mu nevěří. Dochází k hádce a Shannon po Lockovi vystřelí.

Na pomoc na poslední chvíli přijde Sayid a celou věc zachrání. Mezi Sayidem a Lockem tak dochází k jistému prolomení nedůvěry a když poté Sayid chce, aby mu Locke ukázal poklop, je tam po chvíli doveden. Na pláží zatím Claire musí řešit nové maminkovské povinnost, jednou z nich je se naučit uklidnit své dítě. K překvapení všech se hlas Sawyera ukáže jako ten, kdo dokáže dítě bez problému uspat.

FLASHBACK

Postava flashbacku: SAYID

Sayid je zadržen agenty CIA a vyslýchán. Není však považován po válce v Zálivu za vyloženého nepřítele nebo teroristu, CIA po něm chce, aby se vypravil do Austrálie, kde jeden z jeho dávných přátel je podezírán z držení velkého množství výbušnin a možného teroristického útoku. Sayid váhá, ale když mu CIA ukáže fotky Nadji a slíbí mu po úspěšné misi adresu místa, kde se skrývá, vydává se vstříc svému osudu. Podaří se mu během krátké doby proniknout mezi teroristickou buňku a vypátrat, že se skutečně chystá vražedný útok. Před svým přítelem tají svojí pravou totožnost až do chvíle těsně před atentátem, ten ale věří svému údělu a raději si vezme život. Sayidovi se podaří dovézt výbušninu do bezpečí. CIA mu dává adresu Nadji a letenku z Austrálie.
--
Foto1 Foto2
--

Těžce zraněný Boone leží v jeskyni a Jack se ho snaží ze všech sil zachránit. Boone ztratil hodně krve, má rozdrcenou nohu a vážné vnitřní krvácení. Ostatní se mu snaží ze všech sil pomoci, je třeba především získat krev stejné skupiny. Protože jeho sestra zrovna mezi ostatními není, přikročí Jack k zoufalému kroku – daruje svojí univerzální krev.

Zároveň dochází k jiné vážné události. Claire má porodní stahy a vypadá to, že nové dítě se narodí přímo uprostřed džungle, kam se Claire vydala na procházku. Protože ale Jack nemůže od Boona odběhnout, vzniká improvizovaný porodní tým – Kate, Charlie a proti své vůli spolupracuje také Jin. Po několika hodinách se Kate a Sun podaří s úspěchem porodit zdravé dítě – chlapečka.

V jeskyni Jack bojuje o Boonův život. Ten se na chvíli probere a řekne Jackovi nejen o pravém důvodu svého pádu, ale i o poklopu. Jack si myslí, že blouzní a příliš mu nevěří. Starosti mu dělá nyní Boonova noha, kde se shromažďuje krev a pokud chce být Boone zachráněn, musí být amputována.

Jack se připraví na amputaci, ale Boone ho poprosí, ať přestane. Po velkém vnitřním přesvědčování nechává Jack Boona na pokoji a ten v bolestech umírá. Zatímco většina lidí na pláží slaví narození dítěte Claire, v jeskyni truchlí Shannon, která se spolu se Sayidem vrátila z noční procházky. A Jack se vydává najít Locka…

FLASHBACK

Postava flashbacku: JACK

Už jsme poznali život Jacka především v jeho vztahu s otcem. Ale co nevíme, že Jack se oženil se svojí bývalou pacientkou jménem Sarah, přestože den před svatbou málem vycouval. O správnosti tohoto kroku ho nakonec přesvědčil jeho otec, který ho na poslední chvíli přijel navštívit. Po noci plné váhání a pochyb nakonec přeci jen Jack říká u oltáře své „Ano“. Jak už ale víme podle jiných událostí, jeho manželství nemělo dlouhého trvání…
--
Foto1 Foto2
--

Locke a Boone pracují delší dobu na otevření nalezeného poklopu v džungli, ale marně. Ani v okamžiku, kdy postaví úderný nástroj, se jim nepodaří se skrz poklop dostat. Locke je navíc zraněn malým šrapnelem, k Boonovu překvapení vůbec nic necítí. Boone ale pozoruje na něm jisté potíže s chůzi.

Boone začíná trochu pochybovat o úspěchu při otevírání poklopu. Locke ho utěší tím, že ostrov jim dal znamení. V noci se mu zdálo, jak nad stromy spadlo letadlo. Druhý den se společně vydají směrem k místu, kde podle jeho snu mělo letadlo dopadnout i přes značné pochybnosti Boona.

Zatímco na pláži Jack a Kate pomáhají s nepříjemnými bolestmi hlavy, kterými trpí Sawyer (ukáže se, že trpí dalekozrakostí), Boone a čím dál tím méně pohyblivý Locke skutečně naleznou havarované letadlo. Protože se ale letadlo nachází nad skalami v korunách stromů, dokáže k němu vylézt jen Boone, Locke zůstává na zemi.

Boone v letadle najde velké zásoby drog – jednalo se o pašerácký letoun – a také fungující rádio, které se mu podaří na pár okamžiku oživit. Jenže v tu chvíli letoun z koruny stromů spadne – a Boone je uvnitř. S vypětím všech sil Locke dotáhne zraněného Boona zpátky do jeskyně, ale zalže o tom, jak se mu to stalo. Vzápětí zmizí a u zavřeného poklopu zoufale a beznadějně klečí. Když v tom okamžiku z poklopu začne vyzařovat světlo.

FLASHBACK

Postava flashbacku: LOCKE

Locke jako mladý pracoval v obchodě s hračkami. Tam se také poprvé setkal se svou skutečnou matkou (vyrůstal po ústavech), která za ním přišla, ale setkání s ní je natolik zvláštní, že si Locke nejdříve nechá najmout soukromého detektiva a také si nechá ověřit DNA. Test je pozitivní, zároveň s tím se Locke setká také se svým pravým otcem, bohatým průmyslníkem. Začnou se často stýkat a navzájem se spřátelí. Když se tak jeho otec zmíní o své nemocné ledvině, neváhá Locke ani chvíli a podstoupí transplantaci. Po operaci se ale probouzí v prázdné místnosti a zjišťuje, že byl svými vlastními rodiči podveden a využit jen pro dárcovství orgánů…
--
Foto1 Foto2
--

Práce na druhém voru pokračují velice rychle, „stavaři“ Michael a Jin se poučili z první verze a nyní jim jde práce lépe a efektivněji. Michael řekne Jackovi, že jejich šance na záchranu by byla na voru větší, kdyby měli u sebe vysílačku. Ta sice na ostrově je, ale nejsou k ní žádné baterky. Jack si ale vzpomene, že mu Sayid říkal o bateriích, které viděl v zajetí u Rousseau.

Sayid si však nevzpomíná, kudy přesně se k Rousseau jde, navíc snaha rozluštit zápisky z jejích úkrytu, byla marná. Hurley, který se náhodou k papírům dostane, na nich objeví pro sebe velice povědomou číselnou sérii – 4,8,15,16,23,42. Nejdříve se zkusí zvědavě zeptat Sayida, zda neví něco víc, celé tajemství si však nechává pro sebe. Tajně také ukradne od Sayida mapu a sám v džungli se snaží zápisky na papírech rozluštit.

Hurley narazí na kabel vystupující z moře a vydá se po zdroji, stejně jako to před ním udělal Sayid. Těsně před tím, než dorazí k pasti, ho dožene Sayid a ostatní, na poslední chvíli se podaří Hurleyho z pasti zachránit. Protože jsou všichni v místě, kde se Sayid poprvé nepřímo setkal s Rousseau, rozhodnou se v okolí pátrat po jejím domnělém úkrytu. Najdou dlouhý provazový most, který ale vydrží přechod jen Hurleyho a Charlieho, Sayid a Jack se musí vydat oklikou.

Společně narazí na drát, který způsobí malý výbuch, když se kouř rozplyne, objeví se úkryt Rousseau, ale již dávno opuštěný. Charlie a Hurley cestují druhou stranu, když v tom po nich někdo začne střílet – ukáže se, že Rousseau. Zatímco Charlie prchá směrem k místu, kde se nacházejí Jack a Sayid, Hurley narazí na Rousseau, ale když se jí svěří se svojí číselnou teorií, ta mu to ještě potvrdí. Když se potom všichni sejdou, Hurley s překvapením nese baterii. Všichni se vrací do tábora, kde mezitím Claire oslavila narozeniny (a dostala od Locka vytesanou kolébku).

FLASHBACK

Postava flashbacku: HURLEY

Hurley mohl být obyčejným tlouštíkem, který se nikdy neodstěhoval od své mámy, kdyby ale jednoho dne nevsadil jistá čísla v loterii – a vyhrál neuvěřitelné množství peněz. Od té doby ho ale potkává jedno neštěstí za druhým, při vyzvednutí výhry mu zemřel dědeček, při jeho pohřbu kněze zasáhl blesk, manželství jeho bratra se rozpadlo, v jeho novém domě vypukl požár, paradoxně díky jiným věcem se jeho finanční majetek stále rozrůstá. Hurley čím dál tím věří více, že čísla byla prokletá a proto se vydá do blázince za člověkem, který mu je kdysi prozradil. Ten mu prorokuje, že se kletby už nezbaví a zároveň ho odkáže na jednoho Australana, který mu tyto čísla pověděl. Když Hurley navštíví jeho dům, najde v něm jen pozůstalou manželku, která i přes mnoho neštěstí včetně smrti svého chotě nevěří, že její osud mají na svědomí nějaká čísla…
--
Foto1 Foto2
--

Jin a Sun se na ostrově vždy stranili ostatních, Jin také proslul tím, že bych až chorobně žárlivý na svojí manželku, především co se Michaela týče, který naposledy se snažil hádající se pár uklidnil, poté co se Sun koupala přede všemi jen v bikinách. Sun se snaží poté s Michaelem domluvit anglicky, aby se snažil do jejich věcí příliš nezasahovat.

Naopak Sayid, který pomáhá stavět vor, se pomalu, ale jistě sbližuje se Shannon. Vor už je téměř před dokončením, ale jedné noci dojde k požáru a celý vor shoří. Zběsilý Michael má jasného viníka – Jina, který se podle něho hodlal pomstít, že se zastal Sun. Protože nikdo jiné nemá jiné vysvětlení, rozhodnou se všichni Jina dopadnout a hodlají ho lynčovat.

Na poslední chvíli vše zachrání Sun, která dorazí na pláž právě včas. Neví, jak řádění Michaela a ostatní zarazit a tak začne křičet – anglicky. Všichni jsou v šoku, většina z nich o tom, že Sun umí anglicky nevěděla – ze všeho nejvíc je z toho pryč její manžel Sun. Takže přestože ostatní okamžitě Jina pustí, věc mezi manželi se zhorší, Jin nemůže zapomenout své ženě, že mu o své znalosti neřekla.

Zatímco Sayid a Shannon začnou rozvíjet svůj vztah, Michael se hodlá nepřízni osudu postavit a vybudovat nový vor. Velice intenzivně mu začne pomáhat Jin, který se od své manželky zcela distancoval. Zpovzdálí vše nenápadně sleduje malý Walt, jež byl krátce předtím usvědčen Lockem, jako skutečný původce požáru…

FLASHBACK

Postava flashbacku: SUN a JIN

Jin musel o ruku své manželky Sun hodně bojovat a protože pocházel z chudé rodiny, přijal bez rozmyšlení místo v továrně otce Sun. Mladý pár je velice šťastný za každou společnou chvíli, Sun je líto, že se jejich svatby nedožil také Jinův otec. Následující léta jsou pro oba dva zatěžkávající zkouškou – Jin vykonává pro svého zaměstnavatele i ne zrovna standardní práci, například přinutí jednoho z veřejných činitelů, aby se mu nestavil do cesty. Sám je však velice pyšný na úspěchy, které dokázal, především s přihlédnutím z jakého prostředí pochází. V závěru vidíme, jak v rozpadlé vesničce už coby bohatý byznysmen navštěvuje starého rybáře, ze kterého se vyklube jeho otec. Jin ho přede všemi zapíral, protože se styděl za svůj původ.
--
Foto1 Foto2
--

Jedné noci se divokému kanci podaří úspěšně rozházet všechny Sawyerovy věci a některé odtahat do džungle. Když ho Sawyer pronásleduje, zaslechne šepot, podobný tomu, který slyšel při útěku od Rousseau i Sayid. Ale protože nechce Sawyer vypadat před ostatními divně, nikomu o šepotu neřekne.

Přesto se se zvláštní posedlostí vydává do džungle dotyčného kance najít, aby se mohl za roztahané věci pomstít. Protože neumí stopovat, tak se mu to nedaří a Kate mu nabídne pomoc výměnou za něco - když ho Kate vystopuje, může v budoucnu od Sawyera chtít cokoliv. A protože Sawyer jako jediný nevrátil po společném útoku na Ethana zbraň do zamčeného kufru, je nasnadě, po čem Kate jde.

Zatímco proběhne pohřeb Ethana, Charlie se chová divně. S nikým – ani s Claire – se nechce bavit a nabroušeně chodí okolo. Hurley pošle Sayida jako zkušeného psychologa, aby zkusil s Charliem promluvit, ale marně. Teprve po čase sám zjihne a připojí se k ostatním na pláži. Tam mezitím probíhá stavba voru.

Pátrání zavede Sawyera a Kate až k mladému kanci, ale Kate donutí Sawyera, aby ho pustil. Ale svůj slib splnila, Sawyer je tak nucen vydat svou pistoli Jackovi. Během vzájemné konverzace pozná, že muž, kterého kdysi potkal v baru, je ve skutečnosti Jackův otec. Sawyer se ale o tom Jackovi nezmíní.

FLASHBACK

Postava flashbacku: SAWYER

Poté, co byl svědkem (sebe)vraždy svých rodičů, přísahal Sawyer sám sobě, že dopadne muže, který ho o rodiče připravil. Teprve až v dospělosti mu jeden z jeho kamarádů zjistil, že se tento muž skrývá v Austrálii, v Sydney. Sawyer neváhá ani minutu a vydává se na cestu, na daném místě skutečně nachází muže daného popisu. Opatří si zbraň a hodlá vykonat pomstu. Napoprvé to nedokáže, teprve až za deštivé noci, poté co v rozhovoru s neznámým starším mužem v baru získal odvahu, muže zastřelí. Ten mu však těsně před smrtí oznámí, že žádného Sawyera nezná. Kamarád celou věc pouze narafičil, aby se zbavil nepohodlného dlužníka…
--
Foto1 Foto2
--

Navrátivší se Claire se pomalu usazuje v jeskyni. Nemá sice na sobě žádné viditelné známky zranění, ale když si bez známky zájmu prohlíží ostatní, zjistí se, že Claire ztratila paměť! Nepamatuje si nic od doby, kdy nasedla do letadla, tedy žádnou událost, která se stala od havárie na ostrově. To mrzí především Charlieho, který byl Claire celou dobu na ostrově nejblíže.

Díky tomu, že Claire ztratila paměť, není jasné, jakým způsobem utekla ze zajetí Ethana a zda je Ethan ještě naživu. Odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, Ethan využije Charlieho slabé chvilky a přepadne ho v džungli. Vyhrožuje tím, že pokud nedostane Claire zpět, zabije každý den jednoho ostrovana. A Charlieho naposledy.

Zatímco on a Jack chtějí okamžitě podniknout trestnou výpravu a Ethana v džungli najít, Sayid a Locke navrhují spíše obrannou taktiku. Ta ovšem selže a druhého dne ráno je jeden z ostrovanů nalezen mrtvý. To přinutí všechny ke změně plánu. Jack poví Sayidovi a Lockovi o kufru zbraní, další zbraň kromě Kate dostane ještě Sawyer.

Claire, která zpočátku nevěděla, proč se jí všichni tak straní, je konečně seznámena s celou situací a souhlasí s tím, aby působila jako návnada. Ethan skutečně dorazí na místo, kde je Claire, a zaútočí. V tu chvíli sklapne past a všichni ostatní se na něj vrhnou. V bojovém zmatku jedna ze zbraní odlétne stranou. Charlie neváhá, pistoli sebere a Ethana zastřelí. Ostatní sice mohutně protestují, protože Ethan jim mohl sdělit nějaké informace, Charlie ale pochybuje a navíc je rád, že si Claire začíná pomalu, ale jistě vzpomínat.

FLASHBACK

Postava flashbacku: CHARLIE

Po rozpadu DriveShaft se Charlie poflakoval, jak se dalo. Jedinou existenciální otázkou, kterou musel řešit, bylo kde sehnat peníze na drogy. Jeho sláva mu zaručovala stále celkem solidní úspěch u dívek, a tak mu nedělalo problémy sbalit dcerku bohatého průmyslníka. Ta si ho velice oblíbila, stejně jako její otec, který Charliemu nabídl práci v jeho firmě na kopírky. Při první testovací zkoušce ale Charlie hlavně díky drogovému absťáku selže, navíc se proflákne, že se pokusil ukrást jedno ze vzácných pouzder na doutníky.
1  
2  
3  
 
Doufám,že se vám tydle stránky líbí pokud ne tak jste realisti ale mě je to jedno víte vůbec jak je v dnešní době udělat nějaký stránky