tomova stránky

Výtejte na mých stránkách

dotazy a přání

hodiny

novinky

dr. House

Hugh Laurie (*11. června 1959, Oxford, Anglie, Spojené království) je britský herec, hudebník, spisovatel a sportovec. Je nejmladším potomkem slavného otce, olympijského vítěze z roku 1948 v Londýně ve veslování, W. G. Laurieho. Vystudoval prestižní školu Cambridge University, antropologii a archeologii. V době studií dosáhl úspěchů ve veslování a od roku 1978 na jevišti divadelního souboru Footlights.

U nás je známý hlavně jako doktor Gregory House ze seriálu Dr. House, který u nás uvedla televize Nova. Za tuto roli získal nominaci na Emmy, zlatý Globus a poslední dva roky dvakrát cenu TCA.

je americké televizní drama z lékařského prostředí s prvky dramedie. Seriál je produkován Bryanem Singerem a je vysílán na televizi FOX. V Česku jej vysílá TV Nova.

Hlavní roli kulhajícího, drzého a nevychovaného Dr. House ztvárnil britský herec Hugh Laurie; za tuto roli obdržel cenu Emmy a v letech 2006 a 2007 Zlatý globus. Třetí řada seriálu měla v USA premiéru 5. září 2006.

Hlavní postavy

  • Dr. Gregory House (Hugh Laurie) – primář diagnostického oddělení, specialista na nefrologii a infekce
  • Dr. James Wilson (Robert Sean Leonard) – primář onkologického oddělení, jediný přítel Dr. House
  • Dr. Lisa Cuddyová (Lisa Edelstein) – ředitelka, děkanka medicíny a specialistka endokrinologie
  • Dr. Eric Foreman (Omar Epps) – odborný asistent, diagnostik neurologie
  • Dr. Allison Cameronová (Jennifer Morrison) – odborná asistentka, diagnostik imunologie
  • Dr. Robert Chase (Jesse Spencer) – odborný asistent, diagnostik pracující na intenzivní péči
 
Doufám,že se vám tydle stránky líbí pokud ne tak jste realisti ale mě je to jedno víte vůbec jak je v dnešní době udělat nějaký stránky